APELSINIÕLI

Apelsiniõli on väga tõhus puhastusvahend, mis eemaldab orgaanilise mustuse, plekid rõivastelt, vaipadelt, polstermööblilt, eemaldab ebameeldiva lõhna ning koduses majapidamises nätsu, tindi, õli, küünelaki, pastaka, liimi, kummijäljed põrandalt, loomsed ja taimsed rasvad küpsetusahjult. Apelsiniõliga puhastusvahendi kontsentraat puhastab vastavalt kogusele üldpuhastava vahendina, plekieemaldi või lahustina.

Koostisained:

Erakordselt tõhus puhastusvõime saavutatakse apelsini terpeeni (apelsinikoorest saadud eeterliku õli koostisaine) ja sahhariidsete pindaktiivsete ainete (tooraine saadakse kartulist, maisist või suhkruroost, suhkrupeedist, kookos- ja palmiõlist) kombinatsioonist. Alkohol ja rohuekstraktid (palderjanijuur, humala- ja kummeliõied, melissilehed ja kreeka pähkli koored) suurendavad vahendi säilivust.

Apelsiniõliga puhastusvahendi kontsentraat on loomulikult bioloogiliselt väga hästi lagunev.

Apelsini terpeen

Sahhariidsed pindaktiivse ained

Alkohol

Hoiatus:

Tugeva mustust ja rasvu lahustava toime tõttu võivad tundlikud pinnad kahjustuda. Kontrollige eelnevalt vahendi sobivust lakitud, kunstmaterjalist ja kummist pindadel ning tekstiilide materjali tugevust ja värvikindlust varjatud kohtadel. Peske materjalid pärast plekieemaldust. Kontrollige alati materjalide vahenditaluvust, kui soovite vahendit kontsentreeritud koguses kasutada.

Kasutusalad:

Apelsiniõli puhastusvahendi kontsentraat on universaalne puhastusvahend, mida saab kasutada puhastusvahendina plekieemaldina, ebameeldiva lõhna kõrvaldajana ja lahustina.

Lahjendamata kujul eemaldatakse:

 • Liimijäägid

 • Vaha- ja pitseerimisvahendi jäägid

 • Tõrvaplekid

 • Loomsed ja taimsed rasvad

 • Kummijäljed põrandal

 • Pastaka ja viltpliiatsi jäljed

 • Küünelakk ja õlivärvid

 • Plekid rõivastel (kontrollige alati varjatud kohal kanga vahenditaluvust ning peske pärast plekieemaldust)

 • Plekid polstermööblil ja vaipadel (kontrollige alati varjatud kohal materjali vahenditaluvust)

 • Halb lõhn (näiteks prügikonteiner)

Lahjendatult puhastatakse:

Kõik veekindlad pinnad.

Vastavalt määrdumisele 2-4 vahendi korgitäit (30-60 ml) 5 liitri veega.

Kasutusjuhis: Tee plekk või määrdunud koht veega märjaks. Seejärel tilguta märjale pinnale apelsiniõli ning lase sel mõjuda. Kui tundub, et plekk pole täielikult eemaldunud või nn. lahti sulanud, lisa taaskord vett. Vesi võimendab puhastusaine toimet!!! Plekieemaldust võid vajadusel korrata. Vahendi kasutamine lahjendamata kujul annab ennenägematuid tulemusi!

Vahend muutub veega lahjendamisel piimjaks.

Hoiatus:

Kuigi apelsini terpeen on apelsinikoore looduslik komponent, hoiatame sellest toorainest lähtuva põhimõttelise ohu eest: allaneelamisel võib vahend tekitada kopsukahjustusi. Palun hoidke vahendit alati suletuna lastele kättesaamatus kohas.

PESUPÄHKLID

Tõeline leid inimesele kes peab lugu oma tervisest ja puhtas elukeskkonnast! Pesupähklid on 100% looduslik pesuvahend. Need pesupähklid ehk seebipähklid on kasvatatud India talunike poolt Himalajates ilma pestitsiidide ja mürkaineteta.

 • Kasutatakse pesumasinas nii valge kui värvilise pesu pesemiseks 30-90 C juures, sobib ka villale ja siidile.

 • Säästab värve, kõik tekstiilid säilitavad oma värve palju kauem.

 • Ei ole vaja kasutada loputusvahendit või vee pehmendajat

 • Ideaalne allergiate ja teiste nahaprobleemide puhul.

 • Väga säästlik- ühest kilost piisab 4 liikmelisele perele pooleks aastaks

 • Sobib ka juuste ja keha pesemiseks nii inimestel kui ka koduloomadel.

 • On keskonnasõbralik, ei tekita mingeid keemilisi jääkaineid.

 • Sobib ka koduloomade pesemiseks

 • Saab kasutada kahjurite tõrjeks taimedelt.

Keemiliste pesupulbrite kahjulikkus on ammu teada. Lisaks sellele, et need on kahjulikud inimese tervisele on nad kahjulikud ka keskkonnale, reostades põhjavett.

Pesupähklid on meeldivaks alternatiiviks ja võimaluseks vähendada oma ökoloogilise jalajälje tekitatud keskkonnakahju kuna peale kasutamist saab pähklid lihtsalt komposti visata vähendades nii saastet ja prügi.

Pesupähklite kasutamine on imelihtne

Pane 4-5 pesupähkli poolikut väikesesse riidest kotikesse või soki sisse ja pane see koos pesuga pesumasinasse Käivita pesuprogramm nagu tavaliselt.

Valgete riiete puhul võib lisada igal kolmandal pesukorral mõnd looduslikku pesuvalgendajat (sobib ka näiteks küpsetuspulber)

Kui pesete madalal temperatuuril (30-60 C ) saab samu pesupähkleid kasutada korduvalt (2-3 korda) sellisel juhul võib kotikese pesupähklitega koos pesuga kuivama riputada ja järgmisel pesukorral uuesti masinasse panna.

Peale pesemist 90 C juures võib pesupähklid kotikesest välja võtta ja komposti visata.

Lisaks pesule saab pesupähklitest valmistada seepi, mida saab kasutada keha, juuste ja isegi nõude pesuks. Sama lahus sobib ka koduloomad pesuks ja taimede pritsimiseks kahjurite vastu.

Keeta 8-10 pesupähklit 3/4 liitris vees 5-10 min, kurnata läbi riide ja valada pudelisse. 
Make a Free Website with Yola.